Odhad tržní ceny

Jaká je aktuální cena Vaší nemovitosti na trhu a za kolik se prodá

Ať už budete prodávat jakýmkoli způsobem, prvořadé je co nejlépe znát aktuální tržní hodnotu nemovitosti, spolu s prodejností. V této době víc než kdykoli předtím.

Pro uvedení na trh a nejlepší prodej je mimořádně důležitá optimální nabídková cena. Zapomeňte na různé kalkulačky cen bytů, ty dnes už neplatí, ceny se vymkly. A ruku v ruce s cenou se musí vyhodnotit předpokládaná doba prodeje, prodejnost. Chybou je samozřejmě jak příliš nízká, ale někdy i neúměrně vysoká cena.

Dobrým nápadem není nechat odhadovat tuto cenu klasickou realitku, které jde hlavně o to, aby jejich makléř získal Vaši nemovitost do své nabídky. Doslova "za každou cenu". Potom dochází k tzv. „kupování“ nabídky, kdy makléř často s cenou manipuluje, aby ovlivnil po svém majitele. 

To ale nemůže vést k ničemu dobrému. Odhad dělám maximálně objektivně, a pokud majitelé chtějí následně pomoci kromě odhadu i s dalším, nechávám to na jejich iniciativě. Pak také další případná spolupráce plyne nejlépe a je nejúspěšnější. Práce je tak jako tak dost, je lepší se zaměřit tam, kde to dává smysl a vede to k úspěchu pro všechny.

Report ceny bytů Chodov Praha 4

Ukázka reportu cen bytů

Report cen bytů v okruhu 500 m od hodnoceného bytu, Praha Chodov, podle bytů prodaných v období I/2020-XII/2020 v panelových domech, data z kupních smluv z katastru. Průměry nebo mediány je třeba správně interpretovat. Je to jedno z pomocných vodítek při stanovování odhadu tržní ceny.

Celý report zde

Dobrou volbou pro tyto účely je tento odhad tržní ceny. Proč?

Tržní cenu totiž stanovím mimo jiné podle nedávno skutečně prodaných srovnatelných nemovitostí, dále podle aktuální situace a trendů na měnícím se trhu. Ty se pro jednotlivé druhy nemovitostí mohou lišit. Přihlížím přitom ke všem zvláštnostem nemovitosti, podle své zkušeností a praxe, zejména na základě:

  • 1
    skutečně realizovaných cen z katastru nemovitostí (za kolik se opravdu prodaly, ne jen nabízely), s ohledem na časový vývoj cen
  • 2
    aktuálních poptávek kupujících, a zejména nyní také podle aktuální situace na trhu a nejnovějších trendů
  • 3
    kritického posouzení nabídkových cen konkurenčních nemovitostí na trhu.

Informací pro stanovení ceny, cenotvorných veličin je mnoho. Mají ale různou váhu a je potřeba je správně vyhodnotit.  Svoji roli hrají i „měkké“ vlastnosti, okolnosti a rozdíly. Kupující ovlivňují jejich emoce, dojmy, pocity, ať si to připouští nebo ne, a to se pak v praxi projevuje na dosažené, uzavřené ceně.

Přístup k informacím i rozsáhlé zkušenosti přímo z praxe jsou nepostradatelné.

Vedle odhadu tržní ceny dostanete i informace o realizovaných prodejích v okolí Vaší nemovitosti a návrh současné optimální nabídkové ceny. 

Ukázka sestavy bytů prodaných v domě

Sestava bytů prodaných v domě, ve kterém je hodnocený byt, Praha 2 Vinohrady. Další podklad pro stanovení odhadu ceny, se solidní relevanci díky umístění ve stejném domě a možnosti přesnější korekce: data získané z kupních smluv z katastru  se korigují podle času prodeje, velikosti bytu, podlaží, jestli je nebo není balkon  (balkony nejsou zahrnuty ve spoluvlastnickém podílu).

Detail sestavy zde
Ukázka sestavy realizovaných cen srovnatelných bytů

Cena za provedení tržního odhadu ceny

Odhad tržní ceny nemovitosti a prodejnosti nebo konzultaci o ní provádím zdarma.

Kontaktujte mě telef. nebo níže pro další info