Formuláře a smlouvy

Specifika smluvních formulářů a úprav vzorových smluv

Nejrůznější vzory smluv, které si lze opatřit i na internetu, jsou možností, jak ušetřit svoje peníze. Problém je skryt v tom, že se jedná buď o jednoduché, typové smlouvy na nejobvyklejší a nekomplikované případy, nebo je to sice propracovanější návrh, který se ovšem hodí jen pro konkrétní, specifický případ.

Snížení právních rizik na minimum a skloubení s obchodní stránkou věci vyžaduje až na nejjednodušší případy dobré právní znalosti zároveň se solidní praktickou zkušeností.

Obracejí se na mě často lidé poté, co jim katastr zamítl návrh na vklad kvůli chybě, když sami nesprávně použili vzorovou smlouvu. Pak se dostanou časových potíží a problémů včetně smluvních pokut, protože obvykle jsou tyto transakce provázané s řešením bydlení druhé strany.  Problémy jsou ale často ještě dříve, s bankami a financováním.

Smluvní zajištění případů, kdy se prodává nemovitost zatížená hypotékou prodávajícího, je typickým příkladem, kdy se standardizované vzory použít nedají. Každý případ je v něčem jiný a někdy fatálně jiný.

Další kapitolou jsou rezervační smlouvy. Ty nejsou nijak zákonem upraveny a to, co často vidím, je bez přehánění zcela šílené.  Přitom rezervační smlouva je pro celý proces kritická, její dojednávání by mělo být rychlé a měly by v ní být pamatováno na několik zásadních věcí pro další fáze prodeje. 

Neváhejte mě v nejasnostech, pochybnostech kontaktovat pro bezplatnou konzultaci.